KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14676467
*
nr 1467 6467
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Modell. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 31x25, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:22:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 18:15:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverre erixson vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
*
Sverre Erixson
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
nr 1467 6467
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Modell. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 31x25, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 18:15:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverre erixson vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45